BEACH CLEAN UP Challenge

August 15, 2019

 

 

 

Beach clean up, czyli sprzątanie plaży ze śmieci! Niestety, to MY powodujemy ten problem, który z roku na rok staje się coraz gorszy! 

 

Nawet jeśli wrzucasz śmieci do pojemników, jest bardzo duża szansa że one z tych koszy wypadną (podczas transportu, podczas wietrznego dnia itp). Zwłaszcza dla takich osób jak my, które uwielbiają spędzać czas na plaży i w wodzie, zanieczyszczenie środowiska staje się coraz bardziej zauważalnym problemem. Pozostawiony plastik nie ulega degradacji przez wiele lat, rozpada się na mniejsze kawałki i trafia do mórz i oceanów, powodując wiele szkód w tych ekosystemach. Mikroplastik jest zjadany przez ryby i ptaki, co ma wielki wpływ na ich zdrowie, oraz, najprawdopodobniej na nasze - najnowsze badania sugerują, że mikroplastik znajduje się także w jedzeniu, które jedmy (https://www.nature.com/articles/srep14340).

 

Dlatego aby tegoroczny BEACH CLEAN UP miał jak największy wpływ na nasze środowisko, zachęcamy was do 10-dniowego CHALLENGU ‘bez subskrypcji’! 

 

Braliście udział w jakimś wyzwaniu w tym roku? Np 7 dni oczyszczania organizmu, 30 dni bez cukru, 10 dni bez alkoholu lub innym?  Teraz przyszedł czas na BEACH CLEAN UP Challenge! Marzymy o stopniowym zmniejszaniu naszego wpływu na środowisko, a to wyzwanie pomoże nam osiągnąć ten cel! 

 

Przez najbliższe dziesięć dni będziemy codziennie zachęcały was do wprowadzenia JEDNEJ zmiany w waszym życiu! Wiadomo, nie będziemy ZERO WASTE (czyli bez odpadów) w jeden dzień. Nie jesteśmy też w stanie pozbyć się wielu rzeczy z dnia na dzień. Jeśli jednak uda wam się wprowadzić jedną zmianę każdego dnia, będzie to już DUŻY SUKCES! 

 

Jeśli już robisz rzeczy przedstawione w tym wyzwaniu, zachęć znajomych do wzięcia udziału i wprowadzeniu tych kilku zmian w swoim życiu. Zwiększanie świadomości na temat naszego wpływu na środowisko jest bardzo ważne, dlatego zachęcamy do sharowania i nagłaśniania tej akcji wśród znajomych. Może zachęcicie w ten sposób kogoś do znacznego ograniczenia swojego wpływu na środowisko! 

 

Trzymamy  za was KCIUKI

KAROLINA I KASIA

 

*poniżej znajduje się plan na najbliższe 10 DNI. Jeśli dołączyliście innego dnia, zawsze możecie wprowadzić 2 zmiany jednego dnia

 

 

 

 

 DZIEŃ 1 - czytaj dalej TU

 

 DZIEŃ 2 - czytaj dalej TU

 

 DZIEŃ 3 - czytaj dalej TU

 

 DZIEŃ 4 - czytaj dalej TU

 

Share on Facebook
Please reload

KPL FINAL IN BRAZIL

September 30, 2019

BEACH CLEAN UP Challenge

August 15, 2019

1st at the 2019 HOOD JAM

August 1, 2019

2019 TRIPLE S for the Books

June 10, 2019

1/8
Please reload

Offitial website of Karolina Winkowska

3x Freestyle Kiteboarding World Champion

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon

Karolina Winkowska © 2019

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon