• Admin

BEACH CLEAN UP Challenge

Aktualizacja: sty 29


Beach clean up, czyli sprzątanie plaży ze śmieci! Niestety, to MY powodujemy ten problem, który z roku na rok staje się coraz gorszy!

Nawet jeśli wrzucasz śmieci do pojemników, jest bardzo duża szansa że one z tych koszy wypadną (podczas transportu, podczas wietrznego dnia itp). Zwłaszcza dla takich osób jak my, które uwielbiają spędzać czas na plaży i w wodzie, zanieczyszczenie środowiska staje się coraz bardziej zauważalnym problemem. Pozostawiony plastik nie ulega degradacji przez wiele lat, rozpada się na mniejsze kawałki i trafia do mórz i oceanów, powodując wiele szkód w tych ekosystemach. Mikroplastik jest zjadany przez ryby i ptaki, co ma wielki wpływ na ich zdrowie, oraz, najprawdopodobniej na nasze - najnowsze badania sugerują, że mikroplastik znajduje się także w jedzeniu, które jedmy (https://www.nature.com/articles/srep14340).

Dlatego aby tegoroczny BEACH CLEAN UP miał jak największy wpływ na nasze środowisko, zachęcamy was do 10-dniowego CHALLENGU ‘bez subskrypcji’!

Braliście udział w jakimś wyzwaniu w tym roku? Np 7 dni oczyszczania organizmu, 30 dni bez cukru, 10 dni bez alkoholu lub innym? Teraz przyszedł czas na BEACH CLEAN UP Challenge! Marzymy o stopniowym zmniejszaniu naszego wpływu na środowisko, a to wyzwanie pomoże nam osiągnąć ten cel!

Przez najbliższe dziesięć dni będziemy codziennie zachęcały was do wprowadzenia JEDNEJ zmiany w waszym życiu! Wiadomo, nie będziemy ZERO WASTE (czyli bez odpadów) w jeden dzień. Nie jesteśmy też w stanie pozbyć się wielu rzeczy z dnia na dzień. Jeśli jednak uda wam się wprowadzić jedną zmianę każdego dnia, będzie to już DUŻY SUKCES!

Jeśli już robisz rzeczy przedstawione w tym wyzwaniu, zachęć znajomych do wzięcia udziału i wprowadzeniu tych kilku zmian w swoim życiu. Zwiększanie świadomości na temat naszego wpływu na środowisko jest bardzo ważne, dlatego zachęcamy do sharowania i nagłaśniania tej akcji wśród znajomych. Może zachęcicie w ten sposób kogoś do znacznego ograniczenia swojego wpływu na środowisko!

Trzymamy za was KCIUKI

KAROLINA I KASIA

*poniżej znajduje się plan na najbliższe 10 DNI. Jeśli dołączyliście innego dnia, zawsze możecie wprowadzić 2 zmiany jednego dnia

DZIEŃ 1 - czytaj dalej TU

DZIEŃ 2 - czytaj dalej TU

DZIEŃ 3 - czytaj dalej TU

DZIEŃ 4 - czytaj dalej TU


9 wyświetlenia

Offitial website of Karolina Winkowska

3x Freestyle Kiteboarding World Champion

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon

Karolina Winkowska © 2020

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon